Tried. Tested. Trusted.

Tanalith® E

Tanalith® E ir uz ūdens bāzes veidots koksnes konservants ar unikālu vara un organisko biocīdu maisījumu. Ar spiediena palīdzību nonākot koksnē, Tanalith® E sastāvdaļas savienojas ar tās struktūru un nav viegli atdalāmas, tādā veidā ievērojami pagarinot koksnes izmantošanas laiku.

Tam ir Biocīdu Produktu Regulas (BPR) atļauja un pierādīta ilgtermiņa noturība pret koksni noārdošiem organismiem un kukaiņiem, ieskaitot termītus. Faktiski šogad Tanalith® E atzīmē 30 gadus, kad ir pierādīta veiktspēja.

Pirmo reizi laists klajā 1992. gadā, gadu gaitā Tanalith® E ir plaši pārbaudīts,lai pierādītu reālo veiktspēju. Neatkarīgu institūciju veiktie lauka testi ir parādījuši Tanalith® E nepārspējamo veiktspēju visā pasaulē, lai panāktu optimālu aizsardzību ārējiem, ar zemi saskarē esošiem kokmateriāliem.

Izmantošanas iespējas

Kokmateriālus, kas apstrādāti ar Tanalith® E (zināmi arī kā “Tanalised® Timber”) var izmantot celtniecībai iekštelpās un ārpus telpām, ārā apstākļos un kontaktā ar zemi bez papildus aizsardzības. Tas ir ideāli piemērots celtniecībai, apšuvumam, terasēm, sētām, rotaļu laukumiem, dārza un atpūtas mēbelēm. To var izmantot dažādos lauksaimniecības un dārzkopības lietojumos, piemēram, augļu koku mietos, apiņu stabos, vīnogulāju stabos un zemes dārzeņu dobēs.

Ar Tanalith® E apstrādāti kokmateriāli

Kokmateriāliem, kas apstrādāti ar Tanalith® E, ir sākotnējais dabīgais zaļais krāsojums, un, ārēji eksponējoties, zaļā krāsa lēnām pārtop līdz siltam, medus brūnam un ilgākā laika posmā kļūst par dabīgi sudrabaini pelēku krāsu. Šis laika apstākļu noteikšanas process neliecina par konservantu aizsardzības zudumu. Dažos lietojumos, piemēram, žogos, priekšroka tiek dota sākotnējai brūnai krāsai. Lai apmierinātu šo Arxada, piedāvā Tanatone® – brūnas krāsas piedevu, kas nodrošina iebūvētu krāsu Tanalith® E apstrādātiem kokmateriāliem.

AM2 delivery truck

Tanalith® apstrādes process

Tanalith treatment process diagram1
Kokmateriāli tiek ievietoti apstrādes cilindrā. Tiek radīts sākotnējais vakuums, kas koksnes šūnas atbrīvo no gaisa. Vakuums tiek noturēts.
Tanalith treatment process diagram2
Apstrādes cilindrs zem vakuuma tiek apludināts ar jaunās paaudzes Tanalith® koksnes konservantu.
Tanalith treatment process diagram3
Tiek radīts hidrauliskais spiediens, kas konservantu iespiež dziļi koksnē.
Tanalith treatment process diagram4
Tiek radīts beigu vakuums kokmateriālu nosusināšanai. Liekais darba šķīdums tiek novadīts atpakal uzglabāšanas tvertnē.
Tanalith treatment process diagram5
Kad vakuums tiek izlaists, zemais spiediens kokmateriālu iekšienē uzsūc lieko darba šķīdumu no kokmateriālu virsmas. Apstrādātie kokmateriāli tiek novietoti žūšanai.
Apskatiet augstspiediena apstrādes procesu mūsu animācijā.
Tanalith

Resursi

Papildus informāciju par kokmateriālu apstrādi zem spiediena ar Tanalith® un Tanalised® kokmateriālu izmantošanu atradīsiet apmeklējot Arxada specializēto Informācijas centru.

Informācija par Izmantošanas Klasēm

Kokmateriālu Izmantošanas Klasi nosaka Eiropas standarti ņemot vērā bioloģisko un kukaiņu radīto risku to ekspluatācijas laikā. Jo augstāka ir lietošanas klase, jo augstāks ir nepieciešamais konservantu aizsardzības līmenis. Tanalith® E apstrādi var izmantot visiem Use Class kokmateriāliem. Tanatone® apstrādi galvenokārt izmanto 3. lietošanas klases un 4. klases kokmateriāliem.

Izmantošanas Klašu kopsavilkums

1 Iekštelpām, sausi. Piemēram: grīdas sijas
2 Iekštelpām, samirkšanas risks. Piemēram: jumta latas
3.1 Āra apstākļiem, ar speciālu pārklājumu. Piemēram: apšuvums
3.2. Ārā, bez pārklājuma, virs zemes. Piemēram: ieklāšana
4 Tieša saskare ar augsni vai saldūdeni. Piemēram: žoga stabi

Tanalith® krāsu Tehnoloģijas

Sekot līdzi tirgus attīstībai un tendencēm ir viens no galvenajiem Arxada uzdevumiem. Pirms vairāk kā 10 gadiem tirgū tika piedāvāts Tanatone®. Piedeva, kas ļauj izvēlēties sākotnējo krāsu kokmateriāliem pēc to apstrādes ar Tanalith® E. Taču, aizvien pieaug pieprasījums nodrošināt ilgāku krāsas noturību, kā arī iekļaut Arxada piedāvājumā jaunu pelēkās krāsas toni. Veicot plašu pieejamo krāsu tehnoloģiju testēšanu, 2020. gadā tika prezentēta Tanalith® Lifestyle produktu līnija, kas papildina esošā Tanatone® opcijas un nodrošina augstas veiktspējas krāsas izvēli.

Atkarībā no izmantošanas vietas un UV iedarbības jaunās Tanalith® Lifestyle krāsas nodrošina krāsas noturību līdz 2 gadiem, neietekmējot kokmateriālu plānoto izmantošanas laiku no koksnes aizsardzības viedokļa.