Tried. Tested. Trusted.

Vacsol®

Vacsol® 6118ir uz ūdens bāzes veidots koksnes konservants no Arxada, rūpnieciski izmantojams zema spiediena apstrādes procesā. Tas nesatur metālu un GOS savienojumus. Ar Vacsol® 6118 apstrādātus kokmateriālus var izmantot atkārtoti vai pārstrādāt pēc to kalpošanas laika beigām.*

Nodrošinot efektīvu ilgtermiņa aizsardzību pret sēnīšu un kukaiņu iedarbību, Vacsol® 6118ir ideāla izvēle celtniecības kokmateriāliem un galdniecības detaļām. Ņemot vērā plānoto izmantošanas veidu, tas var nodrošināt kalpošanas laiku līdz 60 gadiem. Lai iegūtu papildinformāciju par plānoto kalpošanas laiku, lūdzu, noklikšķiniet šeit, lai lejupielādētu Vacsol® 6118 Specifiers Guide.

Vacsol® 6118 ir Biocīdu produktu regulas (BPR) atļauja, kas iztur visus nepieciešamos riska novērtējumus saistībā ar vidi, cilvēku un dzīvnieku veselību.

Vacsol® 6118 izmantošanas veidi

Vacsol® 6118 ir piemērots izmantošanai iekštelpās un ārpus telpām, ēkās virs hidroizolācijas līmeņa (dpc). To var izmantot kokmateriālu apstrādei 1., 2. un 3.1. lietošanas klasē (ar papildus pārklājumu), piemēram:

  • Iekšējie konstrukciju kokmateriāli;
  • koka karkasa materiāls;
  • Jumta seguma sastāvdaļas;
  • Grīdas sastāvdaļas;
  • Logu rāmji (pārklāti).

Ārējie galdniecības izstrādājumi, piemēram, logu rāmji, pēc tam jāaizsargā ar atbilstošu un uzturētu virsmas pārklājumu.

Vacsol® apstrādes process

Vacsol treatment process diagram1
Izveidots vakuums un koksnes šūnas tiek evakuētas no gaisa. Noturēts vakuums.
Vacsol treatment process diagram2
Vakuumā appludināts trauks, kura izdalīšanās rezultātā Vacsol® koksnes aizsardzības līdzekļa šķīdums atmosfēras spiedienā nonāk koksnes šūnās.
Vacsol treatment process diagram3
Otrais vakuums tiek izmantots, lai evakuētu prezervatīvu koka šūnas. Slapja virsma.
Vacsol treatment process diagram4
Atgaisojot atmosfēras spiedienu, virsmas konservants tiek atgriezts kokmateriālā. Sausa virsma.
Roof tiling under construction
Vacsol treated timbers in a leisure centre

Informācija par Izmantošanas Klasēm

Kokmateriālu Izmantošanas Klasi nosaka Eiropas standarti ņemot vērā bioloģisko un kukaiņu radīto risku to ekspluatācijas laikā. Jo augstāka klase, jo lielāka aizsardzība ir nepieciešama.

Vacsol® 6118 ir piemērots 1. 2. un 3.1. (ar pārklājumu) kokmateriāliem Ar Vacsol® 6118 apstrādātus kokmateriālus drīkst izmantot tikai virs mitruma necaurlaidības līmeņa un/vai saskares ar zemi. Ārējie galdniecības izstrādājumi/koksnes izstrādājumi pēc tam jāaizsargā ar atbilstošu un koptu virsmas pārklājumu.

Izmantošanas Klašu kopsavilkums

1 Iekštelpām, sausi. Piemēram: grīdas sijas
2 Iekštelpām, samirkšanas risks. Piemēram: jumta latas
3.1 Āra apstākļiem, ar speciālu pārklājumu. Piemēram: logu rāmji

Vacsol® 6118 apstrādes marķieri

Vacsol® 6118 atstāj kokmateriālu izskatu praktiski nemainīgu. Lai palīdzētu apstrādes uzņēmumiem apstiprināt saviem gala klientiem, ka kokmateriāli ir apstrādāti ar konservantu, Arxada piedāvā dažādas apstrādes marķieru krāsu iespējas.

Pieejamās krāsas piedevas:

  • Dzeltena 3866
  • Sarkana 3868
  • Zila 3864

* Ar Vacsol® 6118 apstrādātie kokmateriāli ir pakļauti vietējiem atkritumu apsaimniekošanas noteikumiem. Lūdzu sazinieties ar atbildīgo varas iestādi, lai noskaidrotu par apstrādāto kokmateriālu izmantošanas iespējām pēc to kalpošanas laika beigām.